Plaťte pomocou bankového prevodu bezpečne v online kasínach!

Platba pomocou bankového prevodu je stále veľmi obľúbená metóda pre vklady, ale tiež aj výbery finančných prostriedkov z online kasín na našom trhu. Niektorí prevádzkovatelia dokonca tento spôsob platby uprednostňujú práve pre výplaty hráčskych výhier. Výhoda bankového prevodu je na prvý pohlaď jasná. Ide o to, že bežný bankový účet má drvivá väčšina ľudí nad 18 rokov. K týmto účtom je dnes už bez výnimky zriadené aj internetové bankovníctvo, vďaka ktorému môžete vykonávať bankové prevody jednoducho online na počítači alebo smartfóne.

Vklad finančných prostriedkov na hráčsky účet pomocou bankového prevodu je tak možný v drvivej väčšine online kasín na našom trhu. Zároveň sa jedná o jeden z najbezpečnejších spôsobov platieb. Veľkou výhodou tejto platobnej metódy je tiež pohodlnosť výberu potenciálnych výhier naspäť z online kasína na bežný bankový účet. V tom sa bankový prevod líši napríklad od predplatených kupónov Paysafecard, ktoré sú veľmi anonymné, pretože nie sú viazané na žiaden bežný účet, ale vďaka tomu neumožňujú peňažný výber z hráčskeho účtu v online kasíne.

Ako sa platí pomocou bankového prevodu?

Bankový prevod online

Bankový prevod je bezpečný spôsob výberov

V prípade, že práve nemôžete nájsť svoju platobnú kartu, alebo nemáte registrovaný účet v žiadnej internetovej peňaženke, tak je najjednoduchší možný spôsob, ako vložiť peniaze do online kasína práve bankový prevod. Ešte nedávno trvala takáto transakcia niekoľko dlhých dní. Tento čas sa už skracuje a vďaka tomu je platba pohodlnejšia, ale nečakajte rýchlosť ako pri platobnej karte, kde prebieha transakcia v reálnom čase.

Pre uskutočnenie platby budete potrebovať najmä číslo účtu príjemcu. Ďalej je potrebné vyplniť konštantný a variabilný symbol, vďaka ktorému online kasíno dokáže identifikovať vašu platbu. Všetky potrebné údaje vám kasíno vopred poskytne a akonáhle dostane vašu platbu, pripíše vám prostriedky na hráčsky účet. Jednoznačne odporúčame vykonať platbu pomocou bankového prevodu z účtu, ktorý je vedený na rovnaké meno, na ktoré máte registráciu v online kasíne. Mnoho online kasín na trhu tieto podmienky vyžaduje.

Aké poplatky má bankový prevod?

Bankový prevod je celkom elementárna funkcia, ktorú vám vaša banka poskytuje a v drvivej väčšine prípadov je úplne zadarmo. To, či to tak naozaj je alebo nie sa dozviete v cenníku vašej banky. Potenciálny poplatok môže byť samozrejme účtovaný najmä v prípade, že platíte alebo prijímate finančné prostriedky v inej mene ako v tej, v ktorej je účet vedený. Pokiaľ sa však jedná o prevod v eurách, tak sa poplatku väčšinou obávať nemusíte.

Na čo si dať pozor pri platbe bankovým prevodom?

Bankový prevod rozhodne nie je taký pohodlný, ako napríklad platba pomocou platobnej karty. K jeho uskutočneniu musíte vyplniť platobné údaje účtu, kam si prajete previesť finančné prostriedky. Naozaj veľkou nevýhodou pri bežnom bankovom prevode je relatívne dlhá doba, počas ktorej sa peniaze presúvajú na druhý účet. Peniaze sú tak bežne pripísané na hráčsky účet v online kasíne až po niekoľkých dňoch. Je to z toho dôvodu, že banky medzi sebou musia najprv celú transakciu spracovať. Čas, za ktorý dorazia peniaze na hráčsky účet, nemôže nijak ovplyvniť online kasíno. Pokiaľ si teda prajete ihneď hrať a nečakať, než dorazia peniaze do kasína, tak odporúčame vybrať si inú platobnú metódu.

Author: Myrtle Griffin