Ako fungujú vklady a výbery v online kasínach pomocou platobnej karty?

V prípade, že sa rozhodnete hrať v online kasíne za reálne peniaze, tak bude potrebné si na herný účet vložiť určitú čiastku. K tomuto účelu ponúkajú online kasína veľké množstvo rôznych platobných metód. Tou najpoužívanejšou na našom trhu je však platba pomocou bežnej platobnej karty, ktorou sa bežne platí v každom internetovom obchode.

Platobnú kartu má dnes už takmer každý, a preto sa jedná o veľmi pohodlný spôsob vkladu finančných prostriedkov na herný účet. Veľká väčšina hráčov má kartu niekde po ruke, a naviac sa vklad týmto spôsobom uskutoční takmer v reálnom čase a vo veľkej väčšine prípadov aj celkom zadarmo.

Ako sa platí online platobnou kartou?

Platba kartou

Oblíbená platba pomocí VISA nebo MasterCard

Hneď potom, čo si v online kasíne zvolíte platbu pomocou platobnej karty Mastercard alebo VISA, otvorí sa vám ďalšie okno, v ktorom si môžete zvoliť výšku vášho vkladu v eurách a potvrdíte kliknutím na tlačidlo. Následne budete vyzvaní k vyplneniu údajov o platobnej karte. Medzi tieto údaje patrí najmä 16-miestne číslo platobnej karty, ktoré sa nachádza hneď na prednej strane karty. Ďalej budete potrebovať meno držiteľa karty, ktoré sa veľmi často musí zhodovať s menom, pod ktorým ste v online kasíne registrovaní. V neposlednom rade je potrebné ešte vyplniť dátum platnosti karty a zo zadnej strany tzv. CVC kód, ktorý má nečastejšie tri číslice. Akonáhle všetko zadáte, stlačíte tlačidlo pokračovať alebo iný zobrazený pokyn a platba sa automaticky vykoná. Niekedy sa môže stať, že bude potrebné platbu dokončiť pomocou kódu z sms, ale to už je len na rozhodnutí vašej aktuálnej banky.

V prípade, že sa vám náhodou stane, že platba pomocou karty neprebehne, môže to znamenať, že niektoré údaje nie sú uvedené správne. Z tohoto dôvodu odporúčame dôkladne kontrolovať vkladané údaje a ideálne si kartu uložiť pre opakované použitie. Pokiaľ sú zadané údaje správne, ale platba aj napriek tomu neprebehne, môže to znamenať, že zostatok na vašom bežnom bankovom účte je príliš nízky alebo platnosť vašej karty už vypršala. Občas sa tiež môžete stretnúť s tým, že karta nemá povolené vykonávať platby online na internete. Túto službu si jednoducho aktivujete na zákazníckej podpore vašej banky.

Aké poplatky má online platba kartou?

V drvivej väčšine prípadov sa s poplatkami za platbu online kartou dnes už nestretneme. Pred uskutočnením samotnej platby by ste si však mali túto informáciu overiť. A to jak vo svojej banke, tak aj u prevádzkovateľa online kasína. Občas je možné, že určité online kasíno uprednostňuje určitú platobnú metódu, a preto sa pri iných môžu vyskytnúť poplatky.

V prípade, že sa teda rozhodnete platiť za hazardné hry platobnou kartou, rozhodne vám to nezruinuje peňaženku. Čo je však potrebné uvedomiť si je fakt, že poplatky za také platby má aj prevádzkovateľ hazardných hier, ku ktorému sa dostane platba až vďaka sprostredkovateľovi, ktorým je online platobná brána.

Na čo si dať pozor pri platbe online kartou?

Pri platbe online platobnou kartou by ste určite mali dbať na určitú bezpečnosť, pretože vkladáte citlivé údaje do online prostredia. Preto odporúčame hrať len v overených online kasínach, ktorých je dnes už obrovské množstvo a nájdete ich aj na našej stránke. Naša stránka inzeruje výhradne overené kasína, v ktorých nemusíte mať obavu zo straty svojich finančných prostriedkov.

Author: Myrtle Griffin